Návrat Slovenov

NÁVRAT SLOVENOV V DUCHU A SLOVE  – 3.vydanie

Kniha, ktorá vzbudila záujem o pôvodnú slovenskú a slovanskú duchovnú kultúru

Kniha, po ktorej sa obnovili Slnovraty a iné slovanské sviatky

Kniha, po ktorej sa začalo slávnostné prijímanie slovanských mien

Kniha, po ktorej mnohí objavili úctu k prírodným živlom a silám

Kniha, po ktorej nastal rozvoj novodrevnej hudby a inej kultúry

Kniha, vďaka ktorej mnohí viac pochopili vedomie a vieru predkov

Kniha, vďaka ktorej sa mnohí prihlásili na štúdia národopisných vied

Kniha, ktorá mnohým zmenila život

Kniha obsahuje CD s výberom piesní

232 strán, pevná väzba, 145×212 mm, 400 g, slovenský jazyk

ISBN: 978-80-97-1550-3-2, Rok vydania: 2016

Vydalo Vydavateľstvo Diva – Kokava nad Rimavicou

Nákup na Rodnej Ceste

UKÁŽKY Z KNIHY:

Mnoho božských mien – úryvok z knihy Návrat Slovenov v Duchu a slove – 2.vydania

DEDIČI, NIE POHANIA! – úryvok z 2.vydania knihy (v prvom vydaní pod názvom „Žiadny pohania“)

O ŽENÁCH V PôVODNOM DUCHOVNE – úryvok z 2.vydania knihy (v kapitole „Div, divy, Boh, božstvá…“)

Vysvetlivky k Návratu Slovenov v duchu a slove – z 2.vydania knihy

O OHNI a SLNOVRATE Ukážka z 1. vydania knihy  „Návrat Slovenov v duchu a slove“

Prečo Slovenov? – Ukážka z rozšíreného vydania pripravovanej knihy „Návrat Slovenov“

OHLASY

LS 5.1.15 – Dobrý večer prajem, práve som dočítal kus vašej knihy Žiarislav a musím dať za pravdu bývalému kolegovi, kamarátovi, ktorý má vaše prvé vydanie. Ten mi povedal, že keď dočítam túto knihu tak budem cítiť ako mnou prechádza Tá ohromná vlna slovenstva, ktoré bolo po celé tie stáročia udupávané. A teraz po prečítaní stati o Duchovných musím povedať, že som priam vo vytržení a neviem ako sa upokojiť. Za prvé z dôvodu toho ako cirkev systematicky ničila posvätné háje, mučila, predávala našincov do otroctva o Konštantínovom zákone (som katolík od narodenia ale o tomto sa v kostole ani z dlhej chvíle nezmienia). Pri čítaní tých riadkov mám doslova pred očami tie zverstvá a nepopísateľným pocitom cítim to bezprávie, beznádej, bolesť a utrpenie, ktorými si museli prejsť.

Na strane druhej vo mne horí oheň poznania, ktorý túži aby som ho priživoval ďalšími riadkami a dozvedel sa viac či už o minulých ale vďaka Bohu či Všehomírovi stále pretrvávajúcich. Vďaka Vám sa opäť túžim ponoriť do slovenskej literatúry a kníh, na ktoré odkazujete.

Dokonca nezávisle na knihe mám v hlave už pár mesiacov či možno rokov myšlienku venovať sa bylinkám a liečivým pomôckam z nich a neskonale ma nadchlo, že toto povolanie či skôr poslanie na Slovensku stále žije a verím tomu, že raz sa budem u nejakej babky korenárky alebo dedka olejkára priúčať :).

Taktiež som nadšený z vašej stránky ved.sk a napĺňa ma úplnou radosťou to, že stále držíte pri živote staré zvyky… no skrátka je toho veľa a ja som mal potrebu v tom zápale Vám o tom napísať 🙂 a poďakovať za neskutočne ŽIVÚ knihu. Ospravedlňujem sa ak som vyrušoval ale ďakujem a prajem veľa dobrého.

Maroš Puchovský nám napísal:

Ahoj Miro, na jeden dúšok som prečítal tvoj nový Návrat Slovenov a skutočne klobúk dole – vynikajúce, pútavé a bystré a pritom vedecky podložené. Skvelé dielo, blahoželám 🙂

Tono Michalík nám napísal: Ďakujem Žiarislav za skvelú knihu.! Skvelý počin pre všetkých Slovanov, nielen Slovákov. Je to čin hodný sňatia klobúka a hlbokej   poklony. Miesto svätenia knihy pod hradom Devín bolo vybrané tiež mimoriadne šťastne. Jedna pani čakajúc v dlhom rade na knihu sa vyjadrila, že to miesto na sútoku Moravy a Dunaja má magickú silu. Asi to tak cítili aj štúrovci, ktorý tam prijímali staroslovienske mená. Lepšie miesto na posvätenie takejto knihy sa nájsť nedalo! Ešte raz srdečná vďaka.

Hodnotenie knihy na portále Martinus: Kniha je výborne napísaná je plná faktov, dedukcii, plná výsledkov badeteľskej práce autora na doteraz málo publikovaných faktoch o živote starých Slovanov, našich predkov a našej kultúre z predkresťanskej éry. Vyvracia mnohé mýty, ktoré sa nám snažili vsugerovať prostredníctvom inej kultúry (väčšinou veľmi nekultúrne) neslovanský dobyvatelia Európy. Kniha odkrýva mnohé fakty o úmyselnom potláčaní našej pôvodnej kultúry, písme a viere. Odporúčam každému, kto chce hľadať svoje historické korene. 

Miroslav Vrána nám napísal: Veľká vďaka Žiarislavovi a celému kruhu obetavcov, ktorým sa podarilo vydať túto knižku. Chvála a sláva!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *