Kategórie
Nezaradené

Keď drevenica neumiera…

Keď drevenica neumiera: Keď dom je zbúraný, zvykne to byť jeho koniec. Na jeho mieste vyrastie nový a ruiny zmiznú zo sveta ako schránka mŕtveho chrobáka.

Ale z času na čas sa deje aj niečo iné: drevenica sa citlivo rozoberie a pokúsime sa ju zložiť. Preskladanie už prenesených trámov pred ich ukladaním na budúce miesto, obnova značiek, ktoré boli poškodené a uloženie trámov o pár metrov ďalej je to, čo v najbližších dňoch treba spraviť. Časť sme preznačili a uložili pred dvoma týždňami, dvadsať trámov ale treba preložiť na svah, aby sa uvoľnila plošinka na základy. Dnes človek na pripravené miesto jeden taký trám vyložil, ale ani s utiahnutým opaskom to nie je práca pre jedného.

Aspoň dvaja pomocníci by sa hodili, podobne, ako sa hodí aj tá drevenička na to, aby vzniklo miesto na šiciu a kožiarsku dielňu. Takže hlavne v piatok a sobotu, prípadne i nedeľu. Pomedzi toho sa môžeme pozrieť na včely a aby sa v nachystanom oteplení nevyrojili, spravíme zopár oddelkov – mladých rodín.

Takže nudou trpieť nebudeme.

Živa !

Dni prírodného života : Víkendy Na Medzi (najlbižšie 27. – 28. 4. r. 24

Od mája stavanie drevenice – – kresanie trámov, rezanie čapov, skladanie – hra pre chlapov s cieľom posilnenia zručností, schopností a sebestačnosti. Možno prihlásiť sa na diva@ved.sk, 0907 740 868.

Podporte našu redakciu a vedomecké vzdelávanie venovaním 2% z daní, poslaním daru, či trvalým príkazom.  TU sú podrobnosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *