18.-20.9. Stretnutie JESENNEJ ROVNODENNOSTI r.20

tvorivé dielne s vedomeckým snemom Rodného kruhu

Na Medzi nad Kokavou nad Rimavicou

18. – 20. 9. Piatok – nedeľa: Rovnodennostné tvorivé dielne a snem – veci pôvodného prírodného duchovna

vedie: Žiarislav

16. – 17.9. – streda a štvrtok – príprava prístrešku

piatok:

od poludnia: príprava kože na vrecúška – holenie kožušiny (starej, z vyhodených odevov, tiež dopracovanie kožky surovej na usňu.

Piatok večer: kutie ocieľky, noža.  (kto nestihne v piatok, môže aj neskôr)

a sobota, nedeľa –  príprava bylinnej zmesi na vydymovanie a obrad vydymovania , šitie a príprava vrecúšok na zelinky, kresaciu súpravu, britvu, tulec, výroba schránky na ihly z kosti ,  schránky z roha alebo paroha na uskladnenie práchna na výrobu ohňa alebo na iné veci. Výroba pierka na vejár.

Možné pomôcky: bylinky na prípravu vydymovacej zmesy. Živica. Pierka na vejár.  (nemusí robiť každý všetko a teda ani mať všetky pomôcky). Ďalej: kožku alebo kožušinu, ktorú si oholí britvou, alebo žiletkou (obojstrannou, s rukoväťou). Kto nemá potrebné vybavenie, napríklad kožu, môže sa dohodnúť s usporiadateľom). Na kutie ocieľky – starý pilník. Ihly, nite alebo šľachy a šidlo. Nôž.

Osobné veci: Spacák alebo deka, kto spí von tak podložka alebo plátený obal na stružliak (naplní si listami alebo senom) alebo iná podložka.

Uprednostňujeme časti tiel zvierat, ktoré neboli pre to zabité. Môžeme použiť aj nájdené a vyhodené časti.

Hovory:

O obradnej očiste prírodným kadidlom

O podstate obradov na udržaní a rozvoji vnútornej sily

Duchovná činnosť: cvičenia cesty koncovky, doby, rajana, spevy, OBRAD OČISTY S POMOCOU ŽIVLOV. OBRAD CHVÁLY DAROV PRÍRODY.

v prípade dostatočne hojnej účasti možná je – POTNÁ CHYŽA

v sobotu OD 18. 00 DO 21. 00  – VEDOMECKÝ SNEM –

okruhy:

– Sčítanie ľudu vo vlasti: predstaviť sa, alebo sa skrývať?

– Vedomecké vzdelávanie na Slovensku a v ČR

vedomecké podujatia v budúcnosti

Miesto: Vatrová plošinka na východnej lúke. Účastníci snemu neplatia poplatok, prídu na miesto pred začiatkom snemu a odídu po ňom. Tí, ktorí sú len účastníkmi snemu a nie sú prihlásení na dielne a sústredenie,  nemajú prístup na tvorivé dielne.

Obetné: Pre tých čo v tomto roku pracovali pre Rodný kruh – zdarma. Účastnícky poplatok nemusia platiť tí, ktorí pomáhali pri rozoberaní drevenice a ani tí, ktorí v týždni pomáhali pri príprave spoločenského prístrešku. Pre ostatných – Na víkend 36 €. 

Jedlo 2 x denne. Každý nech má misku, lyžicu a hrnček.

Spanie – muži v spoločenskom prístrešku, v takom aký je, v stave alebo na lúke. Ženy – možnosť v chatke.

0907 740 868, alebo na diva@ved.sk (tu sa treba prihlásiť)

FB udalosť

Ako sa k nám dostanete: 

Kam presne v Kokave: z Kokavy smerom na Látky, Hriňovú a Detvu, asi po 3 km sú posledné kokavské domy, kde je autobusová zastávka „Papiereň“, potom ešte asi 1 km po ceste v lesnom údolí – tam hľadajte po pravej strane autobusovú zastávku „Hrabina“, kde je aj plechová garáž a miesto na zaparkovanie (nie pred búdou). Odtiaľ stúpa lesná cesta – rovno  hore do lesa. Na mieste necháte auto (ak máte, tak aby sme mali voľný priestor pre odchod z garáže) a pôjdete po tej lesnej ceste asi 400 m hore, kde už nás nájdete (netreba odbočiť na križovatke doprava – stále držať smer rovno hore). Treba sa prihlásiť. Imelo: diva@ved.sk, predmet – rovnodennosť.

Zmeny možné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *