Dožinková VATRA – slávnosť jesennej rovnodennosti

dožinková VATRA tento rok, roku ´23 bude opäť na Medzi.

Začíname 22. 9., pričom hlavný deň bude 23. 9. Vatra bude obohatená o vedomecké hovory a rozjímania, ktoré sú v dnešnej dobe stále viac zásadné a dôležité pre náš dobrý život.

Tešíme sa na:

• Vedomecké hovory, rozjímania a cvičenia

• Hudobné vystúpenia – Lucia Ladiva Bužeková a Tomáš Bužek, Členovia skupiny Barbar Bards, Žiarislav a hostia, otvorené javisko

• Na ohni uvarené jedlo

• Trh Gazdov z Gazdovskej Obrody – predajcovia – remeslá, pestovatelia sa môžu ozvať 🙂

• Pečenie chleba

• Prírodná čajovňa

• Priateľský pobyt spoločne naladených ľudí na Medzi v prírodnom prostredí

Odporúčané najnižšie účastnícke: 15 € / osoba (deti polovica)

Spanie: – vo vlastných stanoch – v spoločenskom dome – v prístreškoch – v penzióne v blízkosti miesta konania (vo vlastnej réžii, vieme poradiť)

Strava: V sobotu guláš, večer dožinkové hodovné stoly. Strava v piatok a sobotu ráno – vo vlastnej réžii, alebo podľa dohody s domácimi. V nedeľu taktiež vo vlastnej réžii. Možnosť si na Medzi zakúpiť (v obmedzenom množstve) syry, tvaroh, mäso, príp. čerstvé mliečko od kôz.

Prihlasovanie na podujatie bude vopred. Zásadné správy o priebehu podujatia budú doplnené čoskoro.

MIESTO PODUJATIA:

Medza sa nachádza pri obci Kokava n. Rimavicou.

Kam presne v Kokave: z Kokavy smerom na Látky, Hriňovú a Detvu, asi po 3 km sú posledné kokavské domy, kde je autobusová zastávka „Papiereň“, potom ešte asi 1 km po ceste v lesnom údolí – tam hľadajte po pravej strane autobusovú zastávku „Hrabina“ pri jaskyni (prieskumný geologický vrt),
kde je aj plechová garáž a miesto na zaparkovanie. Tam stúpa lesná cesta hore do lesa. Na mieste necháte auto (ak máte, tak aby sme mali voľný priestor pre odchod z garáže) a pôjdete po tej lesnej ceste asi 400 m hore, kde už nás nájdete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *