Kategórie
Spoločenské Správy Sviatky

PRÍrodný ČASník na rok´24 je na svete

Ako každý rok, snáď o pár dní skôr, aj tento rok máme prichystaný slovenský prírodný časník s pôvodnými slovanskými – prírodnými sviatkami. Vyše 300 už jestvujúcich staroslovenských a staroslovanských mien je dostatočnou vyrovnávkou k menám, ktoré k nám prišli pod rôznymi vplyvmi. Uvedieme ho slávnostne v sobotu na celoslovenských oslavách Zimného Slnovratu Rodného kruhu a hostí v Detve – Piešti Slávnosť ZIMNÉHO SLNOVRATU ’23 . Prostredníci ho rozvezú do 20 miest na Slovensku. Ale už predtým ho môžeme odosielať, lebo veď pošte to trvá niekoľko dní.

Udomácnenie sa v našom prírodnom časopriestore je vec, ktorá nám pomôže v prežití. Je to 25 vedomecký časník s menami, na ktorých pisateľ spolupracoval s Bohdanom Dobroslavom, a 26. časník s pôvodnými sviatkami, ktoré pisateľ obnovil v dobe, keď o pôvodné slovanské duchovno nebol takmer nijaký záujem. Doba sa zmenila a je to naša doba. Preto by tento kalendár nemal chýbať v nijakej domácnosti, ktorá má záujem na udržaní pôvodných prirodzených hodnôt, na udržaní duchaplného života.

V strede kalendára je maľba od Ján Nehoslav Vrabec Vysvetľovať ju nebudeme, keďže to nie je cieľom tohto článku. Ale sme si istý, že táto maľba zaujme. Časník redakčne pripravila Ladomíra. A spravila to šikovne.

Časník zasielame v počte najmenej 5 kusov, aby sa v rolku nepokrčil. Je z pevného papiera. Hodí sa na vyvesenie na nejaké pekné miesto. Vidíme ho bežne v bytoch i na chatách, na dverách i v kuchyniach, v čajovniach i v podnikoch.. Pisateľ si jeden vždy rozstrihne a vlepí do zápisníka, v ktorom má časové údaje.

Týmto kalendárom podporujeme rozvoj pôvodných kultúrnych hodnôt a aj opačne – jeho rozšírením podporujete našu obrodu. Ak teda nepôjdete na slávnosti Zimného Slnovratu do Detvy, tak objednať časník (najmenej 5 ks.) si môžete už teraz.

Tu. https://www.ziarislav.sk/predaj/

Udalosť Zimného Slnovratu, na ktorom časník slávnostne uvedieme:

(FB)