Kategórie
Správy

Slnovratové darčeky

Milí priatelia, priblížil sa Zimný Slnovrat a my budeme oslavovať tento rok príchod Nového Slnka v prírodných podmienkach Na Medzi.

Zvykom v týchto dňoch býva aj pripravovanie darčekov pre svojich milých. Najlepšie sú darčeky, ktoré sami vyrobíte. S deťmi sme vyrábali napríklad farebné sviečky zo starých voskov a zvyškov sviečok.

Ale nie všetko si vieme vyrobiť sami. Napríklad nie každý môže nahrať CD, alebo napísať knihu. A pritom dobrá hudba, alebo pútavé čítanie, býva dobrým darčekom.

V tom vám ale môžeme pomôcť my. Máme pre vás výnimočné CD – skupiny Žiarislav a Bytosti – „Ožívajú“, ale aj Žiarislavové knihy.

Tie, ak si ich objednáte ešte dnes, môžeme prednostne vypraviť poštou s možnosťou predvianočného dodania a – s vlastnoručným podpisom (v prípade žiadosti i prianím) pisateľa knihy alebo tvorcu hudby.

Napríklad kniha „Na vrchárskom chodníku“ – je plná dobrodružných, vtipných, ale predovšetkým duchových príbehov zo sveta na pomedzí divočiny a civilizácie, veľa návodov ako sa veci robia v prírode, ale aj básní a piesní, ktoré zaznievajú aj na priloženom CD.

V knihe „Čaro prírody“ zase nájdete, v dnešnej dobe neoceniteľné, cvičenia k sebarozvoju – ako sa vyladiť, dostrediť, upokojiť, ako rozjímať, dýchať, ako vedome cítiť, vnímať a žiť a to pomocou prírodných síl.

A kniha „Návrat Slovenov v duchu a slove“ je uceleným pohľadom autora (po veľaročnom bádaní) na prírodné duchovno našich predkov – je to kniha o duchu, pôvodných svätostiach, prírodných živloch, znameniach, o pomenovaní a dejinách Slovenov.

Máme ešte aj knihu textov a fotografií – „Piesňoslová“ – môže to byť pomocník pre tých, čo si radi zaspievajú známe piesne, ale môže byť aj knihou básní, pre toho kto Žiarislavové piesne nezná, ale má rád duchaplné a nabudzujúce texty.

Z hudobných nosičov je najnovšie (tohtoročné)  CD Žiarislava a Bytostí „Ožívajú“ nabudeným a pritom precízne vypracovaným –  a to tak nástrojovou hrou, ako aj  spevmi, kompozične a aj štúdiovým prístupom. Je to nahrávka, ktoré vás nenechá v opustení, ktoré vás doslova dvihne zo stoličiek, ktoré vás vybudí i naladí.

Nové CD Ožívajú, si môžete objednať už aj v digitálnej podobe.

Ale aj staršie tituly stojí za to! Nech už je to CD „Pri prastarom dube“, „Tá sila je v nás“, „Na vrchárskom chodníku“, alebo „Ó, Lada, Lada“ – sú to tematicky usporiadané celky z bohatého Žiarislavovho záberu, plného prírodného ducha, chlapskej cti, poctivých hodnôt, i citlivého vnímania, ktoré môžu obohatiť celú rodinu – od detí až po prarodičov. Každý si v tejto hudbe môže nájsť to, čo ho chytí za srdce.

Tu je aj digitálna distribúcia CD Z vrchárskeho raja.

Na stránke www.ziarislav.sk – sme spustili e-schop, ktorý zjednoduší vaše objednávky:  https://www.ziarislav.sk/predaj/

Kto objedná ešte v tomto týždni, do piatka odošleme, aby prišli včas.

Ak chcete podporiť našu činnosť, môžete prispieť jednorázovým darom, alebo trvalým príkazom tuto:  CHCEM PODPORIŤ

Titulka CD "Ožívajú"
Titulka CD „Ožívajú“