Kategórie
Nezaradené

Slávnosti Letného Slnovratu Rodného kruhu a hostí

Dubový vrch, pri Krupine

Pozývame priateľské bytosti dobrej vôle!

Vstup len v odeve v rodnom duchu (novodrevný alebo na ľudový spôsob). Znamená to, že keď ľudia prichádzajú, už sú odetí tak, že napohľad sem patria.

Pri vstupe sa prichádzajúci zapíšu. Podujatie sa koná na pozemku a zodpovední dohodli ako jedinú možnosť prítomnosti živú účasť na Slnovrate. To znamená, že nik iný tam nemá prístup, ako ten, kto má záujem sa podieľať na spoločnej veci v duchovnom súlade. .

Živá účasť na Slávnostiach slnovratu znamená, že prítomní sa podieľajú na chode tábora. Každý má nejaké osobné napredovanie a spoločenskú úlohu. Osobné napredovanie možno uskutočňovať na rôznych tvorivých dielňach a spoločenská úloha spočíva v tom, že účastník pripravuje niečo pre spoločenský chod. Týmto je zabezpečená rovnováha živy.

Pri vstupe účastníci dávajú odporúčané obetné, ktoré sa využije na zabezpečenie tábora. V prípade, že sa vyzbiera viac, previs bude využitý na nahrávanie obradových piesní. Pripravujeme spoločné jedlá a hodovný obrus.

Na Slávnostiach je možný predaj prírodných výrobkov a výpestkov v súlade s pravidlami Gazdovskej obrody. Nie je povolený predaj alkoholu a to ani domácich medovín, ani domáceho piva a ani domácich vín. Nie je povolené ani ponúkanie. Tí, ktorým záleží na popíjaní, sa môžu zúčastniť radšej nejakého iného podujatia, kde nie je taký dôraz na duchovné vnímanie. Za porušenie poriadku je upozornenie alebo vypovedanie zo slnovratového tábora, ktorý je zabezpečený na pozemku v osobnej správe.

Základný chod Slávností Letného Slnovratu:

Štvrtok – príprava zabezpečovacích príspevkov a iného zabezpečenia.

Piatok – dokončenie príprav. Kosenie lúky. Tvorivé dielne, príprava obradových prvkov, pesničkársky večer. Cesta koncovky, cvičenia spevov a hudby, cvičenia 4 živlov, výtvarníctvo, rajana, lukostreľba….

Sobota – pokračovanie príprav, obrad ochrany novorodeniatok, obrad prípravy mena.

Večer – hlavné slnovratové obrady. Obrad postrižín a slávnosť prijímania mien.

Spevy, tance,

Nedeľa – vítanie Slnka, oddych, hudba, priateľské stretnutia

Dobrovoľníci a pomoc pri príprave podujatia – od stredy do soboty – ozvite sa (0907 740 868)

Prajeme Vám Slnko v duchu a krásny slnovratový čas !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *