Kategórie
Duchovno Spoločenské State Vedomectvo

Smerom k podstate ducha

Podstatou vedomectva je skutočné poznanie. Dnes mnohí chcú byť žrecmi, chcú z polohy žrecov robiť obrady, výročné sviatky a podobne. Bez hĺbkového poznania je to ale iba hra. Byť tým, čím nie si, hrať sa na to, čo nie si.

Hĺbkové poznanie je možné len z jednej roviny – z roviny prepojenia osobného ducha s večnosťou. Toto je možné len vtedy, ak kráčajúci prejde osobnou premenou a stane sa inou bytosťou. Obetuje svoje sebecké jastvo a začne konať z ducha. Dýchať z ducha. Hovoriť z ducha.

Niektorí sa naučili napodobňovať. Tie následky hĺbkového stavu. Následky, ako hovorenie a konanie vo veciach, ktoré koná ten, kto dosiahol vnútro tak. A zjavil sa nový svet.

K poznaniu patrí aj znalosť pôvodu vecí. Pôvod má v sebe silu, ktorú nikdy neovládne ten, kto bojuje proti pôvodu. Tá sila sa dá dosiahnuť iba v úcte. Iná cesta je chcieť ju dosiahnuť v boji a teda v neúcte. Pôvod, duch to vyhodnotí ako neúctu a to prináša následky.

Podstatou duchovna je úcta. Keď niekto hovorí, že láska, je to len nedostatok v pojmosloví. Bez úcty nie je možná skutočná láska. Úcta je podmienkou lásky. Láska bez úcty je len sebecká predstava. Láska je odev úcty. Niektorí vidia len odev. Ale odev bez ducha je ako to, čo visí v skrini na vešiaku.

hdrpl

Sú ľudia, ktorí by chceli nosiť šaty, ktoré neprislúchajú k telu. Chceli by mať šaty niekoho, kým nie sú. 

Tým patrí myšací kožúšok. Ak sa snažili predbehnúť stav a čas, tak na to iba doplatia. Ak prehovorili priskoro, sú to roky navyše, ktoré budú musieť kráčať.

K podstate, k duchu nemožno prísť cez nenávisť. Pretože poznanie je návisť. Nenávisť prináša nepoznanie, scestie. Poznanie prináša návisť.

Slovo návisť je staroslovenské označenie pre to, čo chceš vidieť. Je to jedno z pomenovaní lásky. Súvisí s videním. Videnie významovo súvisí s úctou.

Úcta je podmienkou skutočného poznania.  

Stať zo súboru „ZVITKY DUCHA“

Podporte našu redakciu a vedomecké vzdelávanie poslaním daru, či trvalým príkazom.  TU sú podrobnosti

Nadchádzajúce Žiarislavove podujatia:

8. a 9. Decembra 23: Vedomecké učenie – Veda o snoch v Bratislave + koncert Žiarislav a hostia

16. Decembra 23: Slávnosť zimného slnovratu v DETVE