Kategórie
Vedomectvo Vzdelávanie

Vedomecký tábor: prírodné obrady oproti umelej inteligencii

Na tábore remesiel a prežitia, ako aj na vnútornom tábore, ktorý sa práve skončil, bol veľký záujem o vedomecké hovory. Konali sa zhruba raz denne po jedle, niekedy aj viackrát za deň a spravidla prerástli z hĺbkového náčrtu do rozpravy.  Na vedomeckom tábore, ktorý sa začne koncom budúceho týždňa, to bude vlastne naopak. Okrem našich vedomých a obradových schopností, ktoré budeme denne husto cibriť, budeme si vyrábať rôzne veci pre denné i obradové použitie, ako: ocieľky na obradové zapaľovanie ohňa, vačky na zelinky, budeme pripravovať aj zelinky z lúk, záhrad a pasienkov na liečenie  obradové vydymovanie a vedomeckú zmes zeliniek a živíc. Ďalej – budeme si pripravovať prakrpce na vedomecké tance a divotance. Kto chce, môže si s pomocou usporiadateľa ušiť slovanskú košeľu alebo šaty, letné gety, pripraviť si opasok – kože na prakrpce a opasky máme. Kto chce, môže si tiež vyčiniť kožku, ktorú si prinesie. Na tomto tábore urobíme aj bubon dob a bubon rámový, slovenský názov je riečica, nesprávny názov je šamanský bubon. Šamanský bubon je taký, na ktorý hrá šaman, v našom prípade vedomec, takže môže to byť takisto riečica – rámový bubon, s pomocou ktorého sa liečilo na Podpoľaní, ako to môže byť aj bubon dob (z dutého stromu). Možno si vŕtať svoju píšťalu, koncovku alebo fujarku.

Na tábore vedomeckom bude teda odovzdávanie duchovných vedomstiev, umení a zručností , ktoré je potrebné na udržanie a budúci prudký rozvoj vedomectva v našej krajine a v ďalších oblastiach našej obrody, našej pôvodnej kultúry. Vedomectvo je jadrom slovanského duchovna, skutočným jadrom, nie vymysleným. Je to priateľské, avšak v plnej miere vedomé učenie, ktorého základy siahajú do nepamäti a teraz je možné ho vnímať už nie len  v podobe len ľudového vedomectva, ktoré sa udržiavalo v zakríknutej polohe v období tisícročného prenasledovania rodného duchovna, ale je to celostne rozvinuté vedomectvo, ktoré je duchovnou vedou a užitým prúdom. Ten má svoj poriadok, hlavu a pätu, na každé prečo je nejaké preto , možno mu protirečiť a pripomienkovať, a napriek tomu sa obháji v plnej sile. Dnes, keď na rozdiel od iných prúdov nemáme žiadne platené miesta, diplomy a certifikáty, avšak máme jadrové vedomstvá, dnes, keď na rozdiel od niektorých prúdov, ktoré sa vyhlasujú za slovanské, nemáme stihomam a nenávisť, avšak máme zdravé vedomie, sebavedomie a porozumenie, dnes je čas pozdvihnúť svoje cesty na najvyššiu mieru duchovného porozumenia, ktoré je v súlade s predkami, s tým čo je, je v plnom súlade s duchom, s divmi, a pritom je to aj v súlade s vedomými spôsobmi uvažovania, i keď to má presah s prírodným vyznaním. Počas hovorov v jedálenskom prístrešku v tomto týždni človek načrtol možnosť prednášky v okruhu – prírodné duchovno v dobe snahy o nadvládu s pomocou umelej inteligencie. Skrátene – prírodná kultúra a prirodzená múdrosť oproti umelej inteligecii. V podmienkach medzikultúrnych zápasov v období začiatku doby umelej inteligencie a hlavne s poznatkami o vývoji v poslednom polroku je o túto tému pochopiteľne výrazný záujem. Snáď nikoho neprekvapí, že tieto vedomstvá medzisieťou šíriť nebudeme.

 Už o jeden a pol týždňa sa Na Medzi svetov stretnete s postupovými a výročnými obradovými zasväteniami pôvodnej kultúry, čo je možnosť jedinečná. Účastnícky poplatok na týždňový vedomecký tábor (195)  je len o tretinu vyššia, ako inokedy cena koncotýždňovky (víkendovky) – Tábor je určený pre dospelých a dorastenecké výnimky. Zručnosti a remeselné prvky a dokonca aj vedomecké hovory na želané okruhy sú možné aj na tábore oddychu a šantenia, ktorý bude hneď po vedomeckom a je aj pre rodičov alebo opatrovníkov s deťmi, avšak nič iné, ako náš týždňový vedomecký tábor už v priebehu celého roky nejestvuje.

Podrobnosti k táborom a ako sa prihlásiť tuto:

Letné tábory Na Medzi r.´23 TU

Leták tu:

Ak  chcete podporiť našu redakciu a vzdelávanie, môžete poslať dar. TU sú podrobnosti.