Kategórie
Rozhovory Spoločenské Vysielanie Rodná cesta

Rodná cesta – nový reťazec vysielania z lesného stanoviska Na Medzi

Chystali sme sa na to už nejaký čas. Ubehlo už veľa rokov odvtedy, ako prebehol stodielny reťazec Rodnej cesty na Slobodnom vysielači, ktorý hostil Žiarislava v relácii moderovanej Borisom. Medzitým sme na našom stredisku Na Medzi sústredili štúdiové mikrofóny, mixpult a do počítača natiahli zvukový program. Aj keď by si naše vybavenie ešte zaslúžilo doplniť nejaké časti nahrávacej výbavy, rozhodli sme sa, že začneme s pravidelným vysielaním Rodnej cesty – tentoraz z Rodnej cesty, teda priamo z našej redakcie. V tomto reťazci sa budeme viac sústrediť na vedomecký vývoj v spoločnosti a na samotné taje vedomectva.

Prvý diel nášho reťazca má názov

Rodná cesta 1 – Kto je vlastne Žiarislav?

Začiatok reťazca v tomto duchu umne navrhla redaktorka Eliška, aby sa ucho starého aj nového poslucháča lepšie zoznámilo s tým, kto bude hovoriť a tiež aby sme uviedli na pravú mieru niektoré nepresné správy, ktoré sú v obehu.

V tejto chvíli uvažujeme o tom, že by sme nový diel uvádzali raz za týždeň a to vo štvrtok. S podporou poslucháčov by to bolo možné.

Vypočujte si prvú časť reťazca Rodná cesta z lesného stanoviska na Medzi. Náš rozhlas sa zatiaľ zviditeľňuje na dvoch podkastových stránkach – Soundcloud alebo Substack:

Otázky do ďalšej časti nášho reťazca Rodná cesta nám môžete poslať do schránky ziarislav@ziarislav.sk.

Podporiť nás môžete tu: Podporte našu redakciu a vedomecké vzdelávanie venovaním 2% z daní, poslaním daru, či trvalým príkazom.  TU sú podrobnosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *