Kategórie
Relácia Rodná Cesta z Medze Rodná Cesta Vedomá

Rodná Cesta Vedomá už aj na Youtube

Prírodná kultúra sa donedávna zachovávala zdanlivo len v akomsi odlesku – zápiskami – záznamami – pozorovaním zvonku. Donedávna posledné jej vývojové stavy stihol dokonca film. Etnológia, história, archeológia, religionistika a iné vedy teda narábajú s „objektom“ jeho odobneným zvonku . V podstate ho pozorujú s viac, či menej uspokojivými výsledkami. Živý duch však žije aj nezávisle od svojich pozorovateľov.
Pôvodné, teda rodné duchovno samotné, však môže na seba nahliadať a vyjadrovať sa, dokonca to robiť musí, pokiaľ chce byť živým a životaschopným. Ako vravel Ľudevít Velislav Štúr, kto chce žiť, musí sa kývať.


Preto sme začali vydávať v našom lesnom stanovisku Rodnú cestu (vedomú), nový reťazec z nášho vlastného štúdia. My „vyrábame“ reťazec ohniviek, ktoré môžu roznášať rôzne holuby, kone či vozy. V dnešnom svete ich možno vnímať aj ako „sociálne siete“, či „podkastové aplikácie“. Tie nám poslúžia možno aj lepšie, ako oficiálne médiá, ktoré na nás hľadia často cez prsty. Tieto nosiče sa môžu množiť, či meniť, avšak naše diely duchovného reťazca už žijú nezávisle na jednotlivých obaloch, v ktorých budú roznesené. Nechať to len na jednom voze by bolo z pochopiteľných dôvodov rizikové.
A tak sme sa rozhodli dať Rodnú cestu (vedomú) aj na sieť Jutub, ktorý bola doteraz najväčším nosičom našich piesní. Pre mnohých je, zdá sa, že stále najľahšie dostupná. V budúcnosti môžeme náš rozhlas šíriť aj cez nejakú slovenskú podkastovú aplikáciu, ale zatiaľ snáď sme urobili nejaký základ pre dobrý začiatok.
V rozprave teda nájdete odkazy na jutubovy nosič , ktorý nesie aj našu Rodnú cestu.

VYPOČUŤ na Youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=PL33nIco3pAlGZ_nwSWYYDnJ_STfrEmD5A

Podporte našu redakciu a vedomecké vzdelávanie venovaním 2% z daní, poslaním daru, či trvalým príkazom.  TU sú podrobnosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *